Statystyki ruchu mobile vs statystyki ruchu desktop w 2016 roku

Opublikowano 24/01/2017 12:00pm

W 2016 roku po raz pierwszy statystyki ruchu mobile na świecie okazały się wyższe niż statystyki ruchu desktop. Według statcounter.com 51,3% użytkowników internetu korzysta obecnie z urządzeń mobilnych.

Wraz z dynamicznym rozwojem smartfonów oraz wprowadzaniem na rynek innowacyjnych rozwiązań kolejnych firm, coraz więcej osób jest w stanie realizować wszystkie swoje potrzeby w zakresie użycia elektroniki jedynie z pomocą telefonu. Przez lata urządzenie to stało się dla każdego z nas niemal nieodłącznym gadżetem. Nic więc dziwnego, że zamiast nosić ze sobą wszędzie laptopa, wolimy zainwestować w wysokiej klasy telefon. Dostosowując się do stylu życia, który wymaga od nas ciągłego bycia w ruchu, a jednocześnie stałej dostępności online, wolimy skorzystać z niewielkiego, poręcznego narzędzia, jakim jest smartfon, zamiast po raz kolejny siadać do komputera lub szukać miejsca, gdzie możemy go podłączyć i rozłożyć.

 

 

W przypadku Europy procent sprzętów typu mobile jest dość wysoki (w Wielkiej Brytanii wynosi 44,4%, w Niemczech 29,64%, choć we Francji już zaledwie 22,77%), jednak nadal dominują urządzenia stacjonarne.

Statystyki znacząco podnoszą kraje Afryki oraz Indonezji, gdzie o smartfon znacznie łatwiej niż o komputer. Jednocześnie procent telefon przypadających tam na osobę wciąż jest znacznie niższy niż w Europie, a to oznacza, że wraz z ekspansją rynków elektroniki odsetek użycia sprzętów mobilnych będzie wzrastał.

 

Ruch mobile w Polsce

Co ciekawe, użycie urządzeń mobilnych w Polsce jest znacznie wyższe niż za granicą, sięgając obecnie aż 56%, gdy tymczasem odsetek osób korzystających z urządzeń typu desktop wynosi zaledwie niecałe 42%.

 

 

Z czego wynika tak duża różnica? Przede wszystkim z tego, że od pewnego czasu na znacznym terenie Polski dostępny jest szybki internet w standardzie LTE, a także atrakcyjne cenowo pakiety, które zachęcają użytkowników do częstszego korzystania z urządzeń mobilnych.

Przyglądając się statystykom, nie można przeoczyć faktu, że ruch mobile znacząco przybiera na sile. Ten trend będzie rozwijał się w kolejnych latach, na co wskazują także działania Google (m.in. faworyzowanie w wynikach wyszukiwania stron zaprojektowanych z myślą o mobile) czy firm marketingowych, skupiających się na promocji dostosowanej do urządzeń mobilnych.

 

Żródło: statcounter.com


Martyna Jałoszyńska

Asystent ds. Marketingu Internetowego

Absolwentka polonistyki, studentka zarządzania, pasjonatka social mediów i content marketingu. W wolnych chwilach czyta fantastykę, uczy pierwszej pomocy i prowadzi drużynę harcerską.


Nasze kampanie finansują się same

Dodaj komentarz

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Ostatnio na blogu

Optymalizacja konwersji - co warto wiedzieć na początek?

czytaj więcej

Czytaj Optymalizacja konwersji - co warto wiedzieć na początek?

Jak przygotować stronę do pozycjonowania? Poznaj 13 wskazówek

czytaj więcej

Czytaj Jak przygotować stronę do pozycjonowania? Poznaj 13 wskazówek

Najpopularniejsze strony w Polsce i na świecie w 2016 roku

czytaj więcej

Czytaj Najpopularniejsze strony w Polsce i na świecie w 2016 roku

Statystyki ruchu mobile vs statystyki ruchu desktop w 2016 roku

czytaj więcej

Czytaj Statystyki ruchu mobile vs statystyki ruchu desktop w 2016 roku

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie: